Hydroterapia

Hydroterapia jest znaną i od wielu wieków stosowaną formą leczenia i niwelowania stresów.

Ta skuteczna metoda terapeutyczna polega na zewnętrznym zastosowaniu wody na organizm. Zgodnie z naszą filozofią wszystkie nasze zabiegi nie tylko leczą, a relaksują i regenerują.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Hydroterapia
Kąpiel wirowa całościowa / Kąpiel wirowa kończyn górnych / Kąpiel wirowa kończyn dolnych i odc. L/S kręgosłupa

Nazywana również masażem wirowym. Ciepło wody oraz jej ruch wirowy wpływają leczniczo na wybrane pole zabiegowe. Kąpiel wirowa znajduje zastosowanie w przewlekłych stanach zapalnych, stanach pourazowych, przewlekłym zapaleniu stawów oraz przykurczach bliznowatych.

Kąpiel wirowa kończyn dolnych/ kręgosłupa L/S
Kąpiel perełkowa
Kąpiel wirowa kończyn górnych
Masaż podwodny

Jest zabiegiem wodoleczniczym, w którym wykorzystuje się dodatkowo strumień wody o określonym ciśnieniu. Oddziaływanie masażu na ustrój zależy od temperatury wody oraz ciśnienia, które wraz z czasem trwania zabiegu jest stopniowo zwiększane. Masaż podwodny wykorzystywany jest m.in. w leczeniu chorób narządu ruchu i nerwobólach, szczególnie nerwu kulszowego.

Masaż podwodny
Kąpiel perełkowa

Kąpiel perełkowa wykonywana jest w specjalnej wannie wyposażonej w dysze doprowadzające pęcherzyki powietrza, które delikatnie drażnią skórę, działając na zasadzie mikromasażu. Zabieg wykazuje działanie odprężające. Dodatkowo rozszerza naczynia włosowate, stymuluje metabolizm, działa przeciwbólowo oraz jest wykorzystywany w leczeniu bezsenności.

Kąpiel perełkowa
Tel: +48 63 270 87 15, ul. Toruńska 27, 62-563 Licheń Stary.